9 trendů v designovém nábytku v roce 2022

Zatímco většina lidí si dává předsevzetí na rok 2022, my se na nadcházející rok díváme s jinou myšlenkou: Všechny designové a dekorativní trendy, kterých se nemůžeme dočkat, až v novém roce ovládnou všechny prostory.

V očekávání (a abychom předběhli trendy) jsme požádali některé z našich oblíbených návrhářů a tvůrců, aby se podělili o své předpovědi pro trendy v oblasti nábytku a designu v roce 2022. Čtěte dál a dozvíte se, jaké siluety, materiály a styly uvidíme v příštím roce.

[/vc_row]
a

Hledáte lepší dosah na Instagramu či jiných sociálních sítích. Zkuste využít služeb www.kupfollowers.cz

Zakřivené linie

b
[/vc_row]

Betty Brandolino, zakladatelka a kreativní ředitelka Fresh Twist Studio, nám řekla: “Trendem, který vidíme v designu nábytku … je implementace zakřivených linií do siluet čalouněného nábytku a skříňového zboží. Zaznamenali jsme například nástup zaoblených opěradel pohovek a zakřivených příborníků, abychom jmenovali alespoň některé.”

Kristin Bartoneová ze společnosti Bartone Interiors souhlasí. “Zakřivený nábytek s měkkými liniemi bude v roce 2022 populární,” říká. “Téměř každý výrobce, od ultra-high-endových až po cenově dostupnější prodejce, zakomponoval do veškerého svého nábytku měkké linie, oblouky a křivky. To bylo představeno v loňském roce, ale opravdu se to ujalo.”

Ginger Curtisová ze společnosti Urbanology Designs si všimla téhož – a také v malém měřítku. “Vídáme také rýhované a žebrované detaily na pohovkách, židlích, čelech krbů, skříňkách [a] toaletních stolcích,” říká. “Vytváří to detaily podobné art deco. Tento vzor lze vysledovat i do minulých staletí, kdy se původně používal ke zdobení římských sloupů.”

[/vc_row]

Texturované povrchy

[/vc_row]

“Texturované textilie, jako jsou buxusy, tvídy a drcené samety, představili v říjnu na High Point Marketu téměř všichni naši prodejci, což naznačuje, že se s texturou v nábytkových dílech budeme setkávat stále častěji,” říká nám Brandolino.

Caroline Brackettová ze studia Caroline Brackett Studio of Design souhlasí. “Co se týče textur, vše chlupaté, buclaté nebo útulné je velmi trendy,” říká. “Pohodlí obecně bude v roce 2022 populární. Ne že byste museli obětovat styl, ale nyní, když každý tráví více času doma, musí být nábytek pohodlný.”

“Vlněná tkanina Boucle se používá různými způsoby – na nábytek, polštáře atd.”, dodává Curtis. “Její textura je skvělá a dodává teplo a útulnost. Protože se stává tak populární, budeme hledat méně očekávané způsoby využití tohoto materiálu. Je to neuvěřitelný designový prvek, ale budu se snažit, aby byl svěží a nečekaný!”

c
[/vc_row]

Matné kovy

[/vc_row]

Pokud jde o trendy v povrchových úpravách a vybavení kuchyní a koupelen, Bill Darcy, výkonný ředitel Národní asociace pro kuchyně a koupelny, předpovídá nárůst matných povrchových úprav.

“Nejoblíbenějším designem zařizovacích předmětů v příštích dvou až třech letech bude méně lesku a více matných povrchových úprav z nerezu, niklu a cínu,” říká. “U baterií s pohybovým ovládáním nebo bezdotykových baterií, jejichž obliba rychle roste, budou preferovány matné nebo kartáčované černé povrchy, případně nerez.”

d
[/vc_row]

Vintage předměty

[/vc_row]

“Vintage nábytek se bude i nadále začleňovat do designu, zejména s ohledem na zpoždění globálního dodavatelského řetězce,” říká Brandolino.

Eilyn Jimenez, zakladatelka a kreativní ředitelka společnosti Sire Design, souhlasí. “Spíše než rychlý nábytek se klienti snaží pořizovat kvalitní kousky, které se mohou vyvíjet spolu s nimi a jejich domovy,” říká. “To je důvod, proč nakupování vintage už není jen pro starší lidi. Mladší klienti chtějí alternativu k masově vyráběným nebo katalogovým předmětům a dávají přednost kusům, které odrážejí jejich charakter a rostou s nimi.”

Kylie Bodiya ze společnosti Bees Knees Interior Design je přesvědčena, že míchání a kombinování starého a nového je také cestou vpřed. “Všude kolem vidíme trendy, které se přiklánějí k nadčasovosti, aby návrhy příliš rychle nezestárly,” říká. “Míchání a kombinování současných kusů nábytku s rodinnými památkami nebo starožitnostmi pomáhá udržet v místnosti pocit nadčasovosti – něco starého, něco nového!”

e
[/vc_row]

Osobnost a sentimentalita

[/vc_row]

Gray Malin, výtvarník a fotograf, má pocit, že budeme jen stále více vidět osobnosti lidí v jejich vlastních prostorech – a předměty a nábytek s nostalgickým nebo emocionálním významem budou mít nově čestné místo. “Sentimentalita bude také více patrná,” říká.

“Pryč jsou doby, kdy váš domov vypadal jako z katalogu nebo jako naaranžovaný pokoj v oblíbeném obchodě s bytovými doplňky. Místo toho budou domovy jedinečnější a budou odrážet prostor, kde se lidé cítí pohodlně, sami sebou a autenticky,” říká.

f
[/vc_row]

Investiční kousky

[/vc_row]

“Ačkoli se některé věci v posledním desetiletí staly stále více neformálními, myslím, že trend začlenit do domova více luxusních a formálních předmětů bude v novém roce stále populárnější,” předpovídá Malin. “Lidé začínají oceňovat myšlenku investice do kvalitnějších kousků, které jsou dobře vyrobené, odolné a mají dlouhou životnost, oproti kusu rychlého nábytku, který je momentálně trendy, ale nevydrží příliš dlouho.”

[/vc_row]

Únikové umělecké dílo a dekorativní detaily

[/vc_row]

“Lidé si budou více věšet umělecká díla, která je přenesou do určitých destinací a mají eskapistickou kvalitu,” říká Malin. “Myslím, že celkově uvidíme, jak si lidé začnou svůj domov vytvářet jako dovolenou – zařizovat interiéry tak, aby se cítili jako na dovolené, ať už na milovaném místě, kde už byli, nebo na místě, kam se touží dostat.”
Únikový obývací pokoj

[/vc_row]

Dekorace zaměřené na wellness

[/vc_row]

“Zdraví celého domu [je] opravdu silným trendem pro rok 22, takže uvidíme návrhy s antimikrobiálními vlastnostmi, jako je měď,” říká TK Wismer, designové oko ve značce spotřebičů CAFÉ. “Hledejte bronz a měď v osvětlení, nábytkových akcentech a výrazném kování na skříních a dveřích.”

g
[/vc_row]

Minimalistický nábytek s geometrickým nádechem

[/vc_row]

“Výřezy a klecové módy, které jsme viděli na posledních týdnech módy, patřily k mým oblíbeným,” poznamenává Wismer. “Jsme svědky toho, že odhalování a skrývání přidává trochu dramatičnosti i v domácím prostoru díky sklu, poloprůhledným materiálům a otevřeným mřížkám a pletivům, které se začleňují do skříní, nábytku, a dokonce i do rozdělovačů místností, kde můžete nahlédnout, co je uvnitř.”

“Víme, že v posledních letech se do módy vrátily rákosové vzory, a nyní vidíme, jak se tyto vzory vyvíjejí do těchto geometričtějších opakování a mřížkových stylů,” říká. “Tato matematická ‘dokonalost’ a otevřené vzory fungují velmi dobře pro ty, které přitahuje minimalistická estetika, protože vytvářejí pocit vzdušné lehkosti prostoru, aniž by působily těžce nebo zastarale.”

[/vc_row]
h
[/vc_row]