Ultimátní průvodce designovým nábytkem v industriálním stylu

Nelze si nevšimnout, jak populární se stal industriální nábytek v posledním desetiletí. Kavárny v nejmódnějších lokalitách světa od Dalstonu po Kreuzberg ho přijaly za své výchozí vybavení, což se shoduje s nástupem loftových skladů, jízdních kol s pevným převodem a francouzských dělnických bund. Stala se tak velkým interiérovým trendem, že bylo těžké jít do nové restaurace nebo baru, aniž bychom viděli její vliv.

001-eclectic-interior-design

Odhalené cihlové zdi, funkčně vyhlížející kovové stoličky a upcyklované dřevo jsou jen některé z charakteristických znaků industriálního interiérového designu. Je toho však více, a pokud jej chcete začlenit do svého domova, existuje spousta nových zajímavých způsobů, jak se jím můžete vydat. Zde je vše, co potřebujete vědět o industriálním nábytku – od jeho historie až po klíčové kousky a značky, které to umí nejlépe.

 

Hledáte lepší dosah na Instagramu či jiných sociálních sítích. Zkuste využít služeb www.kupfollowers.cz

@een_wasbeer-via-Twenty20

Co je průmyslový nábytek?

Průmyslový nábytek nebyl původně navržen pro domácnost. Podobně jako pracovní oděvy a funkční oblečení měl svůj život před spotřebitelským využitím, přičemž předměty – od stolů po lampy – byly vyráběny tak, aby sloužily určitému účelu. Průmyslový nábytek se díky své konstrukci snadno vyráběl ve velkém, protože sloužil výrobnímu průmyslu a dělníkům v továrnách.

To znamenalo, že použité materiály byly záměrně odolné a navržené tak, aby vydržely nárazy. Na nohy stolů, svítidel a židlí se hojně používala nerezová ocel a litina, takže když se o ně někdo otřel, nevadilo to. Předměty byly navrženy bez okázalosti, což je dnes jednou ze silných stránek nábytku v industriálním stylu – často se jedná o jednoduché kusy, které se dobře kombinují s širokou škálou interiérových designů a stylů, což znamená, že je lze snadno začlenit do vašeho domova.

How-to-Update-Your-House-with-A-Vintage-Industrial-Style-1werty-765x484

Klíčové kusy

Industriální stropní osvětlení

Svítidla nad hlavou jsou pravděpodobně nejjednodušším způsobem, jak do svého domova začlenit industriální atmosféru. Klasická závěsná kopulovitá svítidla, která se skvěle hodí do kuchyně, se dobře hodí k řadě stávajících stylů interiéru a dodají pocit “skladištního loftu” i těm nejmenším přízemním bytům. Alternativou jsou mosazná kování, která jsou ideální pro vystavené žárovky a hodí se do koupelen nebo ložnic.

media_images_org_file0007614.jpg

Industriální stoly

Jídelní stůl v industriálním stylu může proměnit obývací pokoj. Takové stoly, které jsou obvykle větších rozměrů a jsou vyrobeny z masivního dřeva s robustními kovovými nohami, se vyskytovaly v továrních halách po celou první polovinu 20. století, dokud je novější technologie a komputerizace neznehodnotily. Vdechněte jednomu z nich nový život tím, že se rozhodnete pro vintage, nebo si kupte nový a nechte ho, aby si časem vytvořil vlastní patinu

a7b635a84c338d8be22e4ff609e70a21

Industriální lampy

Jedním z nejobvyklejších nástrojů na pracovišti v továrně a dnes i jedním z nejstylovějších jsou průmyslové lampy v široké škále stylů a velikostí. Jeden z nejznámějších designů pochází od společnosti Anglepoise s charakteristickým pružinovým mechanismem, který bezpochyby v průběhu desetiletí využilo nespočet průmyslových dělníků.

media_images_org_file0031808.jpg